Granulaty, które ułatwią Ci pracę w okolicy domu i na warsztacie

Istnieją środki, które skutecznie wspomagają każdego gospodarza w niektórych przydomowych pracach. Te w postaci granulatów idealnie nadają się między innymi do piaskowania i posypywania drogi, czy chodnika w trakcie zimy. Na rynku dostępne są także środki nazywane sorbentami. Te wręcz doskonale pochłaniają wycieki paliwa czy ropy. Są więc niezastąpione w przydomowym warsztacie. Poznaj, w jaki sposób produkty granulowane mogą ułatwić poszczególne prace przydomowe.

Piaskowanie – na czym polega i czemu służy?

By trawnik przed domem i w ogrodzie zawsze był piękny, musimy o niego odpowiednio dbać. Systematycznie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, podlewać i grabić. Które granulaty stosuje się, by trawa rosła zdrowa i soczyście zielona? Otóż okazuje się, że między innymi granulaty do tak zwanego piaskowania.

Piaskowanie to po prostu rozsypywanie na trawniku specjalne skomponowanej mieszanki piaskowej. Przy czym nie ma określonego czasu w roku, gdy musimy taki zabieg wykonywać. Niemniej należy zwrócić uwagę na panującą pogodę. Do zabiegu najlepiej przystąpić bowiem w dzień, w którym nie ma wiatru. Inaczej może zdarzyć się, że rozsypany granulat będzie przenoszony w inne miejsca posesji. Idealnie jest, gdy dzień po piaskowaniu zapowiada się deszczowy. Wówczas granulat ma szansę dobrze wniknąć w glebę. A co z granulatami odpowiednimi do neutralizowania wycieku szkodliwych substancji w warsztacie i przeznaczonymi do użytku w trakcie mroźnej zimy?

Granulaty przeznaczone do posypywania dróg i niezbędne podczas prac warsztatowych

Na ogół w trakcie srogiej  zimy ludzie posypują drogi i chodniki mieszanką piasku i soli. Taki sposób, choć cały czas stosowany, ma jednak kilka wad. Przede wszystkim nie jest tak wytrzymały i efektywny, jak specjalistyczne granulaty. Nie bez powodu coraz więcej osób stosuje je w trakcie mroźnych miesięcy. Zwłaszcza jeśli rzeczywiście do serca bierze sobie odpowiedzialność za ewentualne upadki przed własnym domem.

Z kolei tak zwany sorbent, pochłania wycieki ropy, paliwa i wszystkich innych szkodliwych substancji. Sorbent znajduje zastosowanie, jeśli prowadzimy przydomowy warsztat i istnieje ryzyko wystąpienia wyżej wspomnianych awarii. W takich sytuacjach warto wyposażyć się w środek tego rodzaju. Dzięki niemu jesteśmy w stanie powstrzymać rozprzestrzenianie się szkodliwej plamy. Należy jednak pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Najlepiej, by środek był naturalny, a więc mineralny, wydajny, no i oczywiście – niepalny.

mechanik

Gdzie kupić wyżej wymienione granulaty?

Nie trzeba szukać stacjonarnego punktu, by kupić wszystkie omówione powyżej środki w postaci granulatów. W Internecie funkcjonują profesjonalne sklepy, które umożliwiają zamówienie produktów do domu. Wygoda zakupów w takiej postaci jest nie do przecenienia. Sorbenty i preparaty pomocnicze sprzedawane są w różnych opakowaniach, od 20 kg do 1 tony. Ich masa będzie różnić się zależnie od potrzeb klienta. Z oferty sklepu mogą więc korzystać zarówno ogromne przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Sprzedaż detaliczna i hurtowa, to w tym przypadku ogromny plus. Możemy zatem podsumować, że oferta dostępnych granulatów jest spora, a ich zastosowanie przyciąga coraz większą rzeszę fanów, również ze względu na ich naturalne pochodzenie i brak negatywnego oddziaływania na środowisko.