Bezpieczeństwo na budowie a szkolenia BHP

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że z pracą na budowie wiąże się ryzyko wypadków. Aby zminimalizować ich ryzyko korzystamy z rozmaitych środków ochrony zdrowia, np. kamizelek odblaskowych, kasków, wzmocnionych butów itp. Zewnętrzne czynniki chroniące nasze zdrowie są istotne, jednak nie można zapomnieć o tych „wewnętrznych”. W dużej mierze za nasze zdrowie i bezpieczeństwo odpowiada posiadana przez nas wiedza. Często w jej zdobywaniu pomagają nam obowiązkowe kursy i szkolenia BHP.

Kiedy udać się na kurs?

Obowiązek przeprowadzania szkoleń BHP nakłada na pracodawcę ustawa i prawo polskie. Jednak nie tylko samym obowiązkiem warto się kierować – podczas wybierania firmy organizującej kursy BHP dla osób pracujących na budowach warto wybrać firmę specjalizującą się w tej dziedzinie. Dzięki temu mamy pewność, że  osoba odpowiedzialna za kurs zwróci uwagę na najważniejsze zagadnienia dot. tematu pracy na budowie. Kursy BHP dla osób pracujących umysłowo są dużo mniej szczegółowe niż te kierowane do pracowników fizycznych – takie osoby mają inne zagrożenia w pracy. Warto o tym pamiętać, bowiem kurs BHP nie zawsze musi być taki sam dla każdego.

Teoria a praktyka – o zastosowaniu wiedzy w życiu i w pracy

Praca na budowie pokazuje, że sama wiedza często nie wystarcza. Czasami potrzeba czegoś więcej. Każdy z nasz wie, że na budowie nasza głowa jest szczególnie narażona na różnego rodzaju urazy. Właśnie dlatego każdy pracownik budowy powinien nosić kask. Niestety życie weryfikuje takie sytuacje – wiele osób, które uległy wypadkom na budowach kasków nie miały. W jaki sposób walczyć z tym zjawiskiem? Badania pokazują, że ludzi chętniej stosują się do zaleceń, jeżeli mieli w przeszłości możliwość zobaczenie na własne oczy negatywne skutki zaniedbań. Wybierając specjalistów w zakresie przeprowadzania kursów BHP dla budowlańców mamy pewność, że zaprezentują oni na szkoleniu fotografie wypadków na budowach. Uderzenie spadającym wiaderkiem z gruzem może nawet zabić. Wiemy o tym wszyscy, jednak dopiero po zobaczeniu drastycznych zdjęć, które tę sytuację nam unaocznią faktycznie chcemy zastosować się do obowiązku noszenia kasków.

multikontrakt

Jak widać sprawnie przeprowadzony kurs BHP zapewni bezpieczeństwo nie tylko naszej firmie – nikt nam nie zarzuci, że nie przestrzegamy prawa polskiego – ale i naszym pracownikom. Aby uniknąć przykrych sytuacji związanych z wypadkami w pracy, szczególnie, że te na budowie potrafią być naprawdę uciążliwe, warto zainwestować w profesjonalne kursy. Specjaliści w zakresie przeprowadzania kursów BHP dla budownictwa zapewniają nie tylko tradycyjne metody kursów, ale także kursy BHP online. Możliwość skorzystania z takiego nowoczesnego rozwiązania jest korzystna dla osób, które nie pracują w sporych odległościach od dużych miast. Wówczas bez konieczności podróży do innej miejscowości możemy zapewnić naszym pracownikom dostęp do profesjonalnej wiedzy na temat BHP.

Co do szkoleń BHP polecamy firmę Multi-Kontrakt Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.