Usługi minikoparką – jak zabrać się za remont lub budowę domu?

Gdy stajemy przed wyzwaniem, jakim jest samodzielne dowodzenie jakąkolwiek pracą budowlaną, na przykład w postaci wykopów pod prowadzenie instalacji gazowej, elektrycznej, tudzież pod położenie fundamentów na nasz nowopowstający dom, zdajemy sobie sprawę z konieczności posiadania specjalistycznego, ciężkiego sprzętu, który nie stoi na co dzień u przeciętnego Kowalskiego w garażu. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym specjalistyczny, budowlany sprzęt może się pojawić w tym przysłowiowym garażu.

Do robót budowlanych prowadzonych na mniejszą skalę doskonale sprawdzają się minikoparki. To bardzo wielofunkcjonalne urządzenia, które dzięki wymiennym częściom możemy wykorzystać do bardzo wielu robót, takich jak kopanie rowów, wykopywanie dziur, załadunek gruzu czy załadunek innego towaru. Gdy chcemy poużywać takiego sprzętu, możemy go albo kupić, co będzie sporą inwestycją, albo wypożyczyć na określony przez nas okres czasu, co wydaje się być bardziej racjonalnym i opłacalnym pomysłem.

Skąd pożyczyć minikoparkę?

wykopy - minikoparkaObecnie istnieje bardzo wiele firm oferujących wynajem minikoparek. Możemy wynająć je, w zależności od potrzeby, na parę godzin, parę dni lub parę tygodni. Im dłuższy okres wynajmu, tym cena za godzinę/za dzień jest, oczywiście, niższa. Nieporównywalnie drożej w przeliczeniu na wysokość opłaty za godzinę wyjdzie nam wynajem minikoparki na sześć godzin, w porównaniu do wynajmu koparki na sześć tygodni. Warto więc dokładnie przeliczyć, jak długo taka minikoparka będzie nam potrzebna. Można także korzystać z usług minikoparką, które są prowadzone przez doświadczone firmy, np. Re-Montex, którzy działają w Poznaniu i okolicach.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt wynajmu minikoparek są jak gabaryty oraz osiągi. Im mniejsza minikoparka i im z mniejszą siłą roboczą, tym taniej za nią zapłacimy. Nie bez wpływu jest tutaj również firma która taką koparkę wyprodukowała. Im bardziej rozpoznawalna marka (na przykład Volvo, Kubot), tym wyższa cena za usługę wynajmu minikoparki. Niekiedy marka koparki niekoniecznie idzie w parze z jej efektywną pracą, dlatego zawsze warto poczytać coś więcej o modelu maszyny, który nas zainteresował zanim zdecydujemy się na wynajem, zwłaszcza długoterminowy.

Komu zlecić prace usług minikoparką?

Jeżeli nie ma w nas ani odrobinki Boba Budowniczego, możemy także zdecydować się na najem minikoparki wraz z doświadczonym operatorem. Wtedy to on będzie wykonywał pracę na nasze zlecenie, a także, z racji posiadania (w przeciwieństwie do nas) doświadczenia w zakresie prowadzenia wszelakich robot budowlanych będzie w stanie nam coś podpowiedzieć. Jest to, rzecz jasna, usługa dodatkowo płatna, jednak gdy nie mamy zielonego pojęcia o prowadzeniu wykopów a minikoparkę widzieliśmy tylko w internecie, warto rozważyć opcję wynajmu operatora.

Ogłoszenia firm pełniących tego typu usługi znajdziemy w książkach telefonicznych, na internetowych portalach ogłoszeniowych oraz specjalistycznych stronach poświęconych budowlance. Warto też popytać naszych znajomych, czy oni nie znają kogoś wartego polecenia.