Rodzaje bram garażowych

Najpopularniejszym rodzajem bram garażowych jest brama rolowana. Jest on wygodny, ponieważ przed/za taką bramą możemy zaparkować tak blisko jak tylko się da. Następnym, równie popularnym rodzajem bram garażowych są bramy uchylne. Ich zaletą jest to, że są bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Owe bramy mogą być wykonane z wielu różnych tworzyw. Natomiast brama rozwierana jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Brama garażowa, która otwiera się na dwie połowy zapewnia nam maksymalne wyposażenie naszego garażu, gdyż otwiera się ona na zewnątrz. Bramy segmentowe są również atrakcyjnym wyborem, gdyż zaoszczędza dużo miejsca w garażu i świetnie prezentuje się na tle naszego domu. Ponadto, wybierając bramę segmentową możemy wybierać pomiędzy wieloma różnymi wzorami.

Gdzie można zakupić bramę garażową?

Bramy garażowe można nabyć w sklepach budowlanych oraz co ciekawe firmach, które prowadzą działalność jako stolarka budowlana. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest Atos z Lublina, które w ofercie posiada bramy garażowe. Najlepiej jeżeli jest to sklep, z którego usług korzystamy już długo, ewentualnie możemy odwiedzić sklep, którzy polecają nam znajomi lub taki, który ma same pozytywne opinie w Internecie. Sklepów budowlanych jest mnóstwo, warto więc skupić się na ofercie.

Na czym skupiać się przy wyborze bramy garażowej?

Najważniejszy przy wyborze bramy garażowej jest jej wymiar. Brama musi bowiem być idealnie dopasowana do naszego garażu, żeby chronić nasz samochód przed wszystkimi niechcianymi uszkodzeniami. Dodatkowo, jeżeli nie chcemy tracić wizerunku naszego domu, najlepiej wybierzmy taką bramę, która będzie pasować idealnie do wystroju naszego garażu i do stylu domu. Brama owa musi być również funkcjonalna i łatwa w obsłudze.

garaż

Jeżeli zależy nam na miejscu w garażu, musimy wybrać konkretny rodzaj, który umożliwi nam zaoszczędzenie owego miejsca. Ponadto, musimy także wybrać odpowiednie tworzywo. Musi stanowić ono ochronę dla garażu przed pogodą lub jakimikolwiek ewentualnymi uszkodzeniami lub kradzieżą.

Funkcjonalność bramy garażowej a aspekt wizualny

Wybierając odpowiednią firmę budowlaną, nie musimy martwić się czy nasza dobra i mocna brama będzie się dobrze prezentować. Zazwyczaj funkcjonalność i efekt wizualny idą w parze. Dlatego wybór jest aż tak ważny. Nie można pominąć wyglądu bramy skupiając się jedynie na jej zadaniu.

Ważne jest to, czy brama będzie odpowiednio dobrze wyglądać, trzeba więc wybrać jej odpowiedni kolor, wzór lub strukturę. Brama musi spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Musi ona chronić nasz garaż i samochód, więc musimy skupić się na jej trwałości. Ważne także jest to, z jakiego tworzywa wykonana jest brama. Dodatkowo, wybierając bramę, której nie otwiera się ręcznie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na mechanizm, dzięki któremu ową bramę możemy otworzyć i zamknąć.

Jak dbać o bramę garażową?

Brama garażowa musi być dość często myta, szczególnie jeżeli jest to brama rolowana. Ważnym jest utrzymanie naszej bramy garażowej w czystości, żeby dobrze i ładnie wyglądała, ale też dlatego, żeby ewentualny brud nie uszkodził jej.