Przygotowanie strychu w domu

Wiele pomieszczeń w domu może zostać zagospodarowanych w ciekawy sposób. Jednym z takich miejsc jest strych. Na ogół spełnia rolę miejsca do suszenia prania. Najlepiej się sprawdza w ciepłych miesiącach. Względni może pełnić rolę domowego składziku. Przechowujemy tam rzeczy, które mogą się nam jeszcze do czegoś przydać.

Możemy jednak przerobić strych na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne czy jakiś kącik rekreacyjny. Zanim jednak do tego przejdziemy potrzebne będzie gruntowne sprzątanie. Może nie być wcale takie łatwe, jeżeli dawno nie robiliśmy porządków. Nagromadzone przez lata rzeczy mogą wymagać utylizacji.

Postaw na profesjonalizm

sprzątanie strychówJeżeli nie mamy możliwości samodzielnego pozbycia się szpargałów ze strychu warto zatrudnić profesjonalną firmę. Wybór jest ogromny, rynek usług porządkowych pełen jest rozmaitych ofert. Warto wybrać firmę, która współpracuje ze spalarnią odpadów i dysponuje własnym transportem. Wtedy będziemy mogli liczyć na opróżnienie strychu ze zbędnych rzeczy. Sami wskażemy, co zostanie usunięte a co zostaje. Jeżeli strych zagradzają nieużywane meble, firma porządkowa zdemontuje je i wywiezie do utylizacji. To samo zrobi z innymi odpadami gabarytowymi oraz zużytym sprzętem RTV. Kolejnym krokiem będzie wywóz pozostałych śmieci. Całe pomieszczenie zostanie dokładnie posprzątane.

Gdy wszystkie śmieci już znikną pozostanie jeszcze jedna praca do wykonania. Posprzątane powierzchnie poddane zostaną dezynfekcji. Pracownicy wynajętej firmy naniosą na podłogi specjalne środki czyszczące.

Problem z gołębiami

 

Może nam się przytrafić bardziej skomplikowana sytuacja. Strych od dawna nie był używany, ale przyszło nam do głowy, że może się do czegoś przydać. Sprawa nie jest jednak prosta, bowiem zamieszkały na nim gołębie. Tu samo wyniesienie niepotrzebnych rzeczy i zabezpieczenie pomieszczenia przed ptakami nie wystarczy. Konieczna będzie dezynfekcja, ponieważ odchody gołębi mogą przenosić choroby.

Na szczęście jest rozwiązanie, firma porządkowa zajmie się i tym. W licznych usługach możemy natrafić na dezynfekcję po odchodach ptactwa. Przebiega ona na ogół następująco:

  • Wstępne czyszczenie strychu po gołębich odchodach za pomocą specjalnych maszyn.
  • Zebranie i utylizacja odchodów.
  • Czyszczenie termiczne podłogi i innych powierzchni.
  • Dezynfekcja strychu specjalnymi preparatami odkażającymi.
  • Dezodoryzacja ozonem usuwająca nieprzyjemny zapach.

To wymienionych powyżej zabiegach, strych będzie się nadawał do ponownego zagospodarowania. Najważniejszy jest fakt, że nasze zdrowie nie będzie zagrożone.

Posprzątany strych

Strych pełni wiele funkcji, przez co staje się zagracony. Gdy chcemy przekształcić go w coś więcej niż miejsce do suszenia prania stajemy prze pewnym problemem. Konieczne jest dokładne sprzątanie. Jeżeli nie mamy możliwości samodzielnego uporządkowania warto zatrudnić profesjonalistów, np. http://vector-uslugi.pl/sprzatanie-strychow-garazy/ . Posiadają odpowiedni sprzęt i umiejętność by wykonać to trudne zadanie.