Najlepsze sposoby na pozbycie się gruzu

Planując prace remontowe na większą skalę, warto zawczasu pomyśleć o wywozie pozostałości po nim. Niestety gruz i inne odpady tego typu nie mogą zostać wyrzucone do zwykłych kontenerów na śmierci. Generuje to wiele problemów, z którymi jednak można łatwo sobie poradzić.

Co zrobić z gruzem, który został po wielkim remoncie kuchni lub łazienki? Nie każdy marzy o osobistym wywiezieniu pozostałości. Zwłaszcza, że worki z gruzem należy zawieźć jedynie do wyznaczonych do tego miejsc. Wyrzucanie gruzu na dzikie wysypiska jest nielegalne i często wiąże się z niepotrzebnymi i wysokimi karami finansowymi.

Korzystanie z usług specjalistycznej firmy

Przy dużych pracach remontowych istotne jest rozważenie, czy nie warto zamówić kontener na odpady. Z początku wydaje się to dosyć drogą inwestycją, ale w perspektywie czasu pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz nerwów. Specjalistyczne firmy, które na co dzień zajmują się wywozem śmieci poremontowych oraz gruzu, nie tylko postawią kontener na naszym podwórku. Po zakończonej pracy lub zapełnieniu kontenera – zabiorą go w odpowiednie miejsce. Nierzadko również proponują, za niewielką opłatą, załadowanie gruzu do kontenera.

Wynajem kontenera to szybki i opłacalny sposób na pozbycie się gruzu. Zwłaszcza, że profesjonalne firmy w swojej ofercie posiadają kontenery różniej wielkości. Do remontu małej łazienki nie trzeba zatem zamawiać największego kontenera, co wiąże się z większymi opłatami. Warto już wcześniej skontaktować się z doświadczonym przedstawicielem, który skutecznie pomoże w doborze odpowiedniej wielkości kontenera.

Sprawdzaj ogłoszenia lokalne

Innym sposobem na pozbycie się gruzu jest śledzenie lokalnych ogłoszeń. Najczęściej można znaleźć je w gazetach miejskich lub na większych słupach ogłoszeniowych. Często zgłaszają się w nich osoby, które potrzebują gruzu na podsypkę do wylewki pod garaż, podjazdu lub utwardzenia drogi przy domu. Niekiedy można pozbyć się poremontowych śmieci zupełnie za darmo – to skupujący zapewnia sobie transport i nierzadko również symbolicznie płaci za materiały.

Nielegalne wywożenie odpadów – jak się może skończyć?

Niektórzy pragnąć zaoszczędzić na wywozie odpadów poremontowych i nie wynajmują kontenera oraz firmy, która później zajmie się jego opróżnieniem w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Niestety, częstą praktyką jest wywożenie gruzu na nielegalne wysypiska śmieci. Może się to skończyć wysokim mandatem – jego kwota to minimum 500 zł. Lepiej zatem zamówić na dzień lub dwa kontener i nie martwić się o dodatkowe koszty.

Inne sposoby na pozbycie się gruzu

Gruzu można pozbyć się również poprzez odebranie w lokalnym PSZOK-u specjalnego worka – big baga. Niestety, nie płacimy jedynie za pierwszy worek – każdy kolejny to kwota około 100 zł. To rozwiązanie nie sprawdza się jednak przy większych pracach remontowych. W big bagu zmieści się jedynie metr sześcienny gruzu. W perspektywie czasu jest to nieekonomiczne i czasochłonne. Zwłaszcza, że później sami musimy dostarczyć worki do punktu skupu.

Jak pozbyć się gruzu?

Biorąc pod uwagę wszystkie fakty – najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się gruzu jest wynajem zewnętrznej firmy. Profesjonaliści podstawą kontener, a następnie go zabiorą. Zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo czasu, który można poświęcić na wykończenie pomieszczenia. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na cenę wynajmu kontenera, na jego pojemność, a także czas wynajmu. Istotne jest również dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności. Istnieje wiele firm, które dostosują się do naszych potrzeb.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.