Jak wybrać projektanta wnętrz?

Gdy już remont jest wykonany, warto zadbać o urządzenie wnętrz ze smakiem, ale także w taki sposób, by korzystanie z nich było wygodne. Pomoże w tym profesjonalny projektant wnętrz.

Wybierz projektanta wnętrz z doświadczeniem

Projektant wnętrz i studio powinny być przez nas odpowiednio wybrane. Ważne bowiem jest to, z jakiego studia korzystamy. Jeżeli nie pierwszy raz stykamy się z projektowaniem wnętrz, wybór będzie dla nas łatwiejszy. Jeśli bowiem znamy projektantów w naszym mieście i po raz kolejny musimy wybrać się do studia, zadanie nie będzie dla nas trudne. Jeżeli natomiast po raz pierwszy będziemy mieli okazję korzystać z tego typu usług, musimy bardzo uważnie wybrać odpowiednie dla nas studio. Warto więc zapoznać się z ofertą studia oraz przejrzeć gotowe już projekty, czy portfolio.

Portfolio firmy – czym jest?

Portfolio, jakie posiada dana firma, jest wyznacznikiem jej osiągnięć. Jeżeli bowiem w katalogu danej firmy możemy zobaczyć gotowe projekty wnętrz, które zostały już stworzone w domach poprzednich klientów i jeżeli są to projekty godne uwagi, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług owej firmy. Portfolio bowiem jest zbiorem wszystkich dokonanych prac. Warto je posiadać, żeby nowi potencjalni klienci mogli przejrzeć bogatą ofertę i skorzystać z niej. Ponadto, jeżeli pracujemy w studiu, które bardzo często odnosi sukcesy, możemy mieć pewność, że klientów nam nie zabraknie.

Ustalanie szczegółów z projektantem wnętrz

Jeżeli mamy już gotowy pomysł na urządzenie naszego mieszkania, powinniśmy podać wszystkie ważne informacje oraz wskazówki projektantom w studiu. Nie możemy pominąć żadnej kwestii. Stylista powinien wiedzieć, jakie kolory nas interesują oraz który styl będzie odpowiedni do naszego domu. Ponadto, ważne są wszelkie informacje o kolorach drewna i typie drzewa, z którego mają zostać wykonane meble, oświetlenie, jakie ma zostać zamontowane w naszym domu oraz wszystkie dodatki, które również muszą znaleźć się z naszym domu. Projektant wnętrz mający doświadczenie będzie umiał podpowiedzieć nam wiele rzeczy.

projektant wnętrz Szczecin
We wnętrzach ważne są dobrze dopasowane dodatki. Jak je dobrać? Doradzi w tym projektant lub dekorator.

Dodatki czy ascetyzm?

Wszystko zależy od tego, jaki styl preferujemy. Czasami to prostota i brak jakichkolwiek dodatków określa nasz styl. Jednak większość ludzi decyduje się na posiadanie niejednego obrazu lub innych dodatków w swoim domu. Trudno jednak określić, co jest ważniejsze w projektowaniu wnętrza ze względu na mnogość różnych stylów. Wszelkie dodatki i ozdoby będą nadawać klimat naszej posiadłości, jednak można skupić się jedynie na paru obrazach lub specjalnie zdobionych meblach. Ważne jest to, by nie przesadzić z ozdabianiem naszego domu, tak by wszystko ze sobą współgrało.

Jak dobrać dodatki do stylu domu?

Jeżeli wybieramy wnętrza w stylu klasycznym, pięknie będą prezentować się dodatki szklane lub z ciemnego drewna. Styl rustykalny natomiast charakteryzuje się wieloma kolorami, wzorami w kwiaty i owoce. Jeżeli decydujemy się na nowoczesne urządzenie domu, możemy nadać oryginalny styl, jeżeli zakupimy zwykłe rzeczy o niebanalnym kształcie. Samodzielne aranżowanie wnętrza może być trudne.