Aranżacja kuchni zabudowanej

Obecnie coraz popularniejsze stają się projekty kuchni zabudowanych, wykonywanych indywidualnie, na zlecenie klienta. Kuchnie takie są jednakże nie tylko modne i nowoczesne, ale także bardzo praktyczne. Wykonane z najlepszych materiałów i z ciekawym pomysłem meble i sprzęty mogą skutecznie odmienić każdą kuchnię i zaaranżować ją w sposób nietuzinkowy i co więcej – funkcjonalny.

Do zaprojektowania kuchni zabudowanej wystarczy przede wszystkim dobry pomysł. Profesjonalni producenci mebli i wykonawcy takich zleceń montują wszystkie urządzenia i sprzęty bardzo sprawnie i przede wszystkim – trwale. Dlatego też zabudowane kuchnie cieszą się obecnie tak dużym powodzeniem. Koszt takiej zabudowy nie jest wcale duży, a argumentów przemawiających za takim umeblowaniem jest nieskończenie wiele.

Przede wszystkim zabudowane przestrzenie chronią wszelkie zakamarki przed gromadzeniem się kurzu i nieczystości. Co więcej, solidne i zmontowane razem powierzchnie znacznie łatwiej jest czyścić i konserwować. Dodatkowo, zabudowana kuchnia stwarza wrażenie nowoczesności i co więcej – jest niezwykle funkcjonalna i praktyczna. Jednakże najważniejszym atutem kuchennej zabudowy jest przed wszystkim to, iż szafki, półki czy różnego rodzaju schowki znacznie oszczędzają miejsce. Dlatego też zabudowę planuje się głównie dla kuchni małych, gdzie liczy się każda, dobrze i przydatnie zagospodarowana przestrzeń.

Aby skutecznie zaoszczędzić miejsce i “ukryć” kuchenne sprzęty AGD wykorzystuje się nie tylko szafki i regały. Zabudować powierzchnie i przestrzeń można także za pomocą praktycznych i solidnych blatów. Często w ten sposób zabudowuje się kuchnie aż po sam sufit, co daje możliwość wykorzystania półek na rozmaite sposoby. Funkcjonalnie i ciekawie można zabudować nie tylko kuchenkę gazową czy piekarnik, ale także sporych rozmiarów lodówkę, pralkę czy zmywarkę do naczyń.

Ciekawą alternatywą dla praktycznych kuchni zabudowanych są różnego rodzaju elementy wykończeniowe, wykonane z dekoracyjnej cegły klinkierowej. Ten materiał ceramiczny ten jest nie tylko estetyczny, ale także wytrzymały, dzięki czemu doskonale nadaje się do wykonywania zewnętrznych warstw ścianek oraz konstruowania form na przykład kominków.

Planując oryginalny i ciekawy wystrój domowej kuchni warto przemyśleć jej zabudowę. W taki sposób zyskamy nie tylko wiele praktycznego miejsca, ale także funkcjonalne przestrzenie. Warto dodać, iż kuchnia wykonana na wymiar nie kosztuje wiele więcej niż pojedynczo kompletowane meble i sprzęty, a jej wygląd wprowadzi do wnętrza powiew nowoczesności i oryginalności.

Ceny kuchni zabudowanych

Koszta zabudowanych kuchni znacznie różnią się od siebie. Wszystko zależy w tym przypadku przede wszystkim od materiałów konstrukcyjnych, typu mebli, ich wymiarów oraz ewentualnych elementów dekoracyjnych. Profesjonalne firmy proponują cały szereg gotowych projektów, w które możemy swobodnie wnikać i zmieniać je adekwatnie do indywidualnych potrzeb.

Aranżacja kuchni

Przymierzając się do zabudowy własnej kuchni z pewnością chcielibyśmy znać przybliżony koszt takiej inwestycji. Jednakże nie można będzie go nawet w przybliżeniu obliczyć, jeśli nie mamy choćby zalążka pomysły na aranżację przestrzeni. Wycena zabudowy zależy bowiem przede wszystkim od wymiarów i ilości mebli oraz powierzchni. Dlatego też przez przystąpieniem do zlecenia wykonania kuchni na zamówienie, warto wykonać kilka różnych projektów. Warto szukać pomocy u specjalistów, kuchniami zajmuje się np. firma Tafla. W taki sposób porównamy je i wybierzemy najodpowiedniejszy dla naszej kuchennej przestrzeni.

Na początek powinniśmy dokładnie wymierzyć wysokość i szerokość preferowanych przez nas mebli. Oczywiście, możemy zdecydować się wyłącznie na jedną, obszerną szafę lub kilka mniejszych szafek, dopełniających kompozycji pozostałej części kuchni. Z drugiej jednak strony, jeśli chcemy zaaranżować naszą kuchnię w sposób oryginalny i nowoczesny, możemy pokusić się o całkowite zabudowanie wolnych przestrzeni, tak, by wszystkie meble sięgały sufitu. W tym przypadku projektowanie zależy już tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni, zastosowań oraz funkcjonalności wszystkich kuchennych sprzętów.

Oprócz wymierzenia wysokości i szerokości kuchennych mebli, powinniśmy wziąć pod uwagę także wymiary blatów i frontów. Jeśli planujemy dodatkowo zabudowę podstawowych sprzętów, takich jak kuchenka czy zmywarka, musimy także dokładnie wymierzyć ich wymiary z uwzględnieniem niezbędnego marginesu. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych wyliczeń, powinniśmy zastanowić się także nad doborem materiałów, z których wykonane mają być nasze meble. Możemy tutaj wybrać zarówno drewno lub płytę lub postawić na nowoczesne, gładkie powierzchnie metalowe, na przykład lekkie i wytrzymałe aluminium. Pragnąc zapewnić naszej kuchni oryginalny i ciekawy wygląd, możemy także zaplanować dobór ciekawych elementów dekoracyjnych, takich jak na przykład rączki, uchwyty czy listwy wykończeniowe.

Jeśli jednak samodzielne wymierzenie wielkości kuchennej zabudowy okazuje się dla nas zbyt mozolnym zadaniem, śmiało możemy zlecić jego wykonanie profesjonalnej firmie. Fachowcy sprawnie wyliczą wielkości mebli oraz zaplanują aranżację i wykończenie kuchennej zabudowy. Dostępne na rynku projekty gotowych kuchni na wymiar to koszta około 100-200 złotych. Aby więc zaoszczędzić sobie wysiłku i żmudnych obliczeń możemy poprosić o pomoc producenta, który zaproponuje ciekawe i pomysłowe zabudowanie kuchni.