prace wykończeniowe gdańsk

Stan surowy zamknięty czeka na kolejny etap? Teraz kolej na prace wykończeniowe! Niezależnie czy skorzystasz z firmy remontowej czy nie, warto dokładnie zaplanować następne kroki, które podejmiemy w celu wyremontowania budynku. Właściwa organizacja czasu dla wielu stanowi znaczący problem. Musimy pamiętać, że na budowie będzie procowało jednocześnie kilka ekip świadczących usługi remontowe, a wszystkie z nich muszą mieć zapewnione odpowiednie materiały oraz komfort pracy. Od czego zacząć?

Wykańczanie rozpoczynamy od instalacji sanitarnych. W tym czasie, równolegle mogą pracować elektrycy, którzy zajmą się rozprowadzeniem przewodów podtynkowych (elektrycznych, sieci telefonicznych itp.). Na tym etapie projekt wnętrz musi być już pewny i zatwierdzony. Ustawienie mebli łazienkowych czy kuchennych powinno być już ostateczne, jest to niezbędne do prawidłowego zamontowania instalacji sanitarnych.

Gdy prace związane z instalacjami będą gotowe musimy zająć się podłogą. Na wyschniętą warstwę wyrównawczą podłogi nakładane są odpowiednie warstwy izolacyjne. W przypadku podłogi na gruncie niezbędna będzie izolacja przeciwwilgociowa, a jeśli zajmujemy się podłogą na stropie- instalacja akustyczna. W tym czasie rozprowadzamy również rury centralnego ogrzewania. Gdy wszystko będzie gotowe przychodzi czas na warstwę pokładu podłogowego.

Teraz można rozpoczynać prace tynkarskie. Pracownicy firm wykończeniowych rozpoczną swoją pracę od sufitów a następnie przejdą do bocznych ścian. Zazwyczaj korzysta się z gładzi gipsowych, które po wyschnięciu są gładkie i gotowe do malowania. Okna można montować przed tynkowanie, jednak obecnie odchodzi się od tego sposobu.

Jeśli wykańczanie domu przypadnie na okres jesienno-zimowy, priorytetem będzie w tej sytuacji zainstalowanie instalacji grzewczej i zamknięcie budynku poprzez wstawienie drzwi i okien. Najlepiej zaplanować wykańczanie budynku na wiosnę, z racji, że wiele pracy wymaga temperatury ok. 5 stopni.
Po wytynkowaniu ścian przechodzi się do wylewania tzw. Wlewki samopoziomującej. Na jej wyschnięcie zazwyczaj trzeba czekać nawet kilka tygodni. Jest to ostatni element przed układaniem posadzek.

Najtrudniejsze i najdłużej trwające etapy są już za nami. Teraz czas na kafelkowanie, malowanie czy tapetowanie. W pomieszczeniach, w których mają znajdować się płytki nie warto używać wlewki samopoziomującej. Zapewnienie równej podłogi należy w tym przypadku do obowiązków fachowca, który będzie wykańczał to pomieszczenie.

Gdy tynki są już suche od razu możemy wziąć się za malowanie. Warto skorzystać w tym przypadku z usług firm wykończeniowych, oferujących usługi malarza, gdzie doświadczone osoby zagwarantują nam dokładnie i równo pomalowane ściany. W trakcie tego procesu temperatura nie powinna być niższa niż 5 stopni, a wilgotność nie może przekraczać 80%.
Po upewnieniu się, że zlewki są suche zajmijmy się wykładaniem parkietu. Równolegle załóżmy drzwi i zamontujmy listwy podłogowe.

Nadszedł czas na ulubiony element wykańczania domu- montowanie mebli i osprzętu elektronicznego AGD. W tym czasie zabezpieczmy podłogę, aby nie zniszczyć nowego nabytku. W przypadku odmiennego kształtu pomieszczeń warto zdecydować się na meble na wymiar. Zaprojektowane przez fachowca z pewnością będą dobrze dobrane pod względem wielkości i funkcjonalności. Dużą zaletą mebli wykonywanych na wymiar jest to, że w porozumieniu z projektantem możemy dobrać indywidualnie kolor, styl w jakim mają być wykonane.

Wszelkiego rodzaju usługi remontowe i wykończeniowe oraz wykonywanie mebli na wymiar oferuje w Gdańsku firma MXB. Swoje usługi wykonują również w okolicy tego miasta, dlatego z usług firmy remontowej MXB mogą również korzystać osoby, które przykładowo mieszkają w Sopocie. Swoje zlecenia wykonują rzetelnie, profesjonalnie i terminowo – to przedsiębiorstwo godne polecenia! 

Emil z Gdańska

Podczas korzystania z usług remontowych pamiętajmy o zachowaniu porządku. Ład w miejscu budowy umożliwi sprawniejsze działanie pracowników firm remontowych, zapewni bezpieczeństwo i pozwoli ocenić postępy i jakość wykonanych prac.

meble na wymiar Toruń

Meble na wymiar są obecnie bardzo popularną i dość często wybieraną alternatywą. Wielu ludzi bowiem chce mieć urządzone mieszkanie w bardzo oryginalnym i niepowtarzalnym stylu. Korzystanie z oferty wybranej przez nas firmy, która zajmuje się produkcją mebli na wymiar, gwarantuje nam osiągniecie celu jakim jest wspaniały wygląd mieszkania.

Czytaj →

okna dolnośląskie

Jest to jeden z najbardziej popularnych typów okien jakie możemy dostać w różnych sklepach budowlanych. Okna z drewnianymi ramami o różnych kolorach są popularne od wielu lat. Dzięki wielkim postępom technologii, możemy liczyć na drewno dobrej jakości, które uchroni nas przed mrozem. Okno drewniane będzie pasowało do każdego wystroju.

Czytaj →

usługi minikoparką - wykopy

Gdy stajemy przed wyzwaniem, jakim jest samodzielne dowodzenie jakąkolwiek pracą budowlaną, na przykład w postaci wykopów pod prowadzenie instalacji gazowej, elektrycznej, tudzież pod położenie fundamentów na nasz nowopowstający dom, zdajemy sobie sprawę z konieczności posiadania specjalistycznego, ciężkiego sprzętu, który nie stoi na co dzień u przeciętnego Kowalskiego w garażu. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym specjalistyczny, budowlany sprzęt może się pojawić w tym przysłowiowym garażu. Czytaj →

Jak sama nazwa mówi, są to elementy wykonane z bruku, posiadają równe kształty. Kostki brukowej używa się do wielu rodzajów podłoży, najczęściej stanowi ona ozdobną nawierzchnię placów, ścieżek lub tarasów. Kostka brukowa jest dostępna w bardzo różnorodnych postaciach. Czytaj →

ogrody zimowe

Ogród zimowy – coraz bardziej popularne rozwiązanie w wielu domach – to niepowtarzalne miejsce służące do odpoczynku, całorocznych spotkań rodzinnych i nie tylko. Jest  miejscem wspólnych posiłków lub zabaw dla dzieci. Pięknie zaprojektowany i wykonany, jest ozdobą domu, jak również stylowym i eleganckim sposobem na powiększenie przestrzeni. Bez względu na porę roku daje nam możliwość wypoczynku blisko natury. Czytaj →

brama garażowa Częstochowa

Najpopularniejszym rodzajem bram garażowych jest brama rolowana. Jest on wygodny, ponieważ przed/za taką bramą możemy zaparkować tak blisko jak tylko się da. Następnym, równie popularnym rodzajem bram garażowych są bramy uchylne. Ich zaletą jest to, że są bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Owe bramy mogą być wykonane z wielu różnych tworzyw. Natomiast brama rozwierana jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Brama garażowa, która otwiera się na dwie połowy zapewnia nam maksymalne wyposażenie naszego garażu, gdyż otwiera się ona na zewnątrz. Bramy segmentowe są również atrakcyjnym wyborem, gdyż zaoszczędza dużo miejsca w garażu i świetnie prezentuje się na tle naszego domu. Ponadto, wybierając bramę segmentową możemy wybierać pomiędzy wieloma różnymi wzorami. Czytaj →

sprzątanie strychów

Wiele pomieszczeń w domu może zostać zagospodarowanych w ciekawy sposób. Jednym z takich miejsc jest strych. Na ogół spełnia rolę miejsca do suszenia prania. Najlepiej się sprawdza w ciepłych miesiącach. Względni może pełnić rolę domowego składziku. Przechowujemy tam rzeczy, które mogą się nam jeszcze do czegoś przydać. Czytaj →